Gdańsk: formalne przeszkody będą usunięte - kliniki UCK zostaną przeniesione

Autor: JJ, trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2012 12:23

Jak już informowaliśmy, w czwartek (2 lutego) wojewoda pomorski zgodził się na czasowe zawieszenie funkcjonowania 12 klinik z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Dzięki temu w poniedziałek (6 lutego) rozpocznie się ich przeprowadzka do nowoczesnego Centrum Medycyny Inwazyjnej.

Pierwszy przeniesiony zostanie Kliniczny Oddział Ratunkowy. Na czas przeprowadzki pacjentów przejmie Szpital Marynarki Wojennej, ze wsparciem personelu medycznego z UCK. Szpital MW, także poza oddziałem ratunkowym, zapewni opiekę diagnostyczną przenoszonym pacjentom.

Zaplanowana zmiana miejsca działalności UCK spotkała się z ostrzeżeniami Barbary Kawińskiej, dyrektor Pomorskiego OW NFZ, która zapowiedziała, że może zerwać kontrakt z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, jeżeli nie zostaną spełnione wszystkie wymogi formalne tej logistycznie trudnej operacji.

Dyrektor Kawińska poinformowała, że Fundusz nie ma oficjalnej informacji, kto przejmie pacjentów uniwersyteckiego szpitala.

Jak stwierdził w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Marusz Szymański, rzecznik prasowy pomorskiego oddziału Funduszu, w piątek rano (3 lutego) doszło do spotkania dyrektor Pomorskiego NFZ Barbary Kawińskiej i dyrektor UCK Ewy Książek Bator.

- Pani dyrektor Książek w czasie spotkania dowiedziała się o tym, jakie dokumenty powinno Uniwersyteckie Centrum Kliniczne dostarczyć do Funduszu. Są one, poza formalnościami, między innymi niezbędne, po to aby informacje dla pacjentów umieścić na naszym portalu internetowym. Dotyczy to głównie kwestii przeprowadzki klinicznego oddziału ratunkowego - mówi nam Marusz Szymański.

- Po dostarczeniu tych dokumentów jeszcze dzisiaj, do czego pani dyrektor Książek-Bator ustnie się zobowiązała, wszystkie wymogi zostaną spełnione i nie będzie przeciwskazań dla tej przeprowadzki z naszej strony. Nie będzie straszaka w postaci konieczności zerwania kontraktu i wypowiedzenia umowy - dodaje rzecznik .

6 lutego, z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku do Centrum Medycyny Inwazyjnej przeniesione zostaną: oddział ratunkowy, centrum urazowe; oddział anestezjologii i intensywnej terapii; oddział chirurgii klatki piersiowej; oddział chirurgii ogólnej; oddział endokrynologii i transplantologii; oddział chirurgii onkologicznej; chirurgii plastycznej; chirurgii szczękowo-twarzowej; otolaryngologii; chorób oczu; gastroenterologii i hepatologii; neurochirurgii; transplantologii szpiku oraz urologii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum