Gdańsk: finisz remontu SOR-u w "Koperniku"

Autor: Trójmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2015 15:52

Kończy się trwająca niemal dwa lata modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Jak informuje zarząd placówki, funkcjonowanie i przyjęcia na oddział będą ograniczone. Od 1 września wszystko ma wrócić do normy.

Gdańsk: finisz remontu SOR-u w "Koperniku"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zanim oddział zacznie sprawnie funkcjonować, przed pacjentami dwa dni utrudnień. SOR Zaspa i UCK - w tych gdańskich szpitalach będą przyjmować pełnoletnich

- W związku z kończącą się modernizacją i włączeniem nowej części SOR-u, działalność medyczna dla pacjentów powyżej 18. roku życia zostanie przejęta przez SOR Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku oraz przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku - mówi Krzysztof Wójcikiewicz, wiceprezes ds. medycznych Szpitala Copernicus.

- Za utrudnienia przepraszamy. Ograniczenia w pracy oddziału potrwają od 30 sierpnia, od godz. 19 do 1 września, do godz. 7. Po tym okresie wszystko ma wrócić do normy - zapewnia Wójcikiewicz.

SOR ma być nie tylko większy (jego powierzchnia zwiększy się z 1 200 do 2 tys. m kw.) i bardziej nowoczesny, ale też inaczej niż dotychczas ma w nim przebiegać sposób rejestracji pacjentów.

- Skrócimy maksymalnie czas oczekiwania pacjenta na badania - mówi Jacek Gwoździewicz, ordynator SOR-u. - Przechodzimy na europejski, pięciokolorowy system kwalifikowania pacjentów, w zależności od schorzeń czy urazów, z którymi są przyjmowani.

Więcej: w serwisie Trójmiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum