Gdańsk: budowa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej idzie pełną parą

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 października 2017 11:16

Budynki Centrum Medycyny Nieinwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego są już pokryte dachem - tak by prace w środku można było kontynuować zimą. Dziennie na placu budowy jest ok. 350 pracowników. Plan jest taki, by część klinik przenieść do Centrum w drugiej połowie 2018 r.

Gdańsk: budowa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej idzie pełną parą
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrum będzie miało 80 tys. mkw. powierzchni. Składać się będzie z czterech połączonych ze sobą budynków - A, B, C i D.

Inwestycja jest mocno zaawansowana. Budynki B, C i D już stoją. W środku prowadzone są prace wykończeniowe - powstają ścianki działowe, montowane są instalacje. Trwa montaż okien i szklanych fasad budynku. Stoi już też konstrukcja stalowa jednego z łączników, który ma połączyć nowy szpital z istniejącym Centrum Medycyny Inwazyjnej. Dwa kolejne łączniki powstaną lada moment. W podziemiach budynku D wybudowano też specjalne bunkry dla Kliniki Radioterapii, w których zostaną umieszczone przyspieszacze (aparaty do napromieniania nowotworów). Bunkrów jest pięć.

Kupiono już też część nowego sprzętu, który ma zostać zamontowany w CMN - m.in. akceleratory dla radioterapii, kolumny operacyjne, anestezjologiczne oraz do intensywnej terapii, gammakamery, stoły operacyjne - podaje Gazeta Wyborcza. To pochłonęło ok. 67 mln zł. Ale kupić trzeba jeszcze m.in. nowe łóżka i meble.

Łącznie w CMN będzie 688 łóżek dla pacjentów.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum