Gdańsk Oliwa: ruszyła budowa przychodni

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2009 16:08

5 tysięcy mieszkańców gdańskiej Starej Oliwy i sąsiadujących z nią dzielnic musi pokonać 2,5 km, żeby dotrzeć do lekarza.

Ale to się niedługo zmieni. W styczniu 2011 roku pierwszych pacjentów ma przyjąć nowoczesna, wybudowana od fundamentów przychodnia. Inwestorem i przyszłym właścicielem tej placówki jest Nadmorskie Centrum Medyczne, spółka prowadząca na terenie Gdańska dziewięć lecznic.

Ogłaszając konkurs na budowę przychodni dla tej części miasta władze Gdańska postawiły warunek: od momentu podpisania aktu notarialnego na dzierżawę działki na 30 lat do wybudowania przychodni nie może upłynąć więcej niż 2,5 roku.

Budowa, mimo nieprzewidzianych trudności (trzeba było usunąć instalacje, które pozostały po obiekcie, który tu wcześniej stał) już się rozpoczęła. Całość zakończyć ma się w czwartym kwartale 2010 roku. Generalnym wykonawcą jest przedsiębiorstwo ELWOZ z Miechucina. Inwestycja kosztować będzie ok. 4 mln zł.

Przychodnia w Oliwie będzie miała 1300 m kw. powierzchni oraz trzy kondygnacje. Na poziomie parteru znajdą się gabinety lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie dla dzieci zdrowych i chorych, gabinet zabiegowy, apteka oraz pracownia rezonansu magnetycznego. Na drugim poziomie również znajdą się gabinety lekarzy rodzinnych, a obok nich poradnia położniczo-ginekologiczna i stomatologiczna.

Zgodnie z planami spółka chce tam jeszcze uruchomić poradnię onkologiczną, w której pacjenci będą mogli korzystać z chemioterapii. Na miejscu będzie też USG. I jeszcze jedna nowość: własna sala operacyjna wraz z zapleczem, w której wykonywane będą zabiegi z zakresu chirurgii jednego dnia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum