Gdańsk: LUX MED otworzył filię kliniki ortopedii

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2019 13:57

Działalność rozpoczęła gdańska filia Carolina Medical Center - kliniki ortopedii i medycyny sportowej, będącej częścią Grupy LUX MED. Klinika została wcześniej wyróżniona przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej tytułem FIFA Medical Centre of Excellence. Specjaliści Carolina Medical Center opiekują się także polskimi olimpijczykami.

Gdańsk: LUX MED otworzył filię kliniki ortopedii
Fot. mat. prasowe

W nowej placówce pacjenci uzyskają dostęp do konsultacji ortopedycznych i neurochirurgicznych, badań diagnostycznych, rehabilitacji oraz pełnego zakresu procedur operacyjnych.

- Dzięki decyzji z grudnia 2013 roku o dołączeniu szpitala Carolina Medical Center do Grupy LUX MED dziś mogę z dumą mówić o naszym rozwoju w ramach nowoczesnej ortopedii i medycyny sportowej - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED, cytowana w informacji dla mediów przekazanej przez firmę.

Według prezes Rulkiewicz, w placówce pracuje interdyscyplinarny i doświadczony zespół specjalistów, a metody leczenia bazują na innowacyjnych i sprawdzonych technikach operacyjnych.

Nowa placówka została otwarta z myślą o pacjentach z Trójmiasta, Polski północnej, a także polskich i zagranicznych turystach odwiedzających województwo pomorskie.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED - jak podaje firma - zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 000 000 pacjentów. Firma zatrudnia 15 000 osób, około 6800 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum