×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gdańsk: LPR ma nową bazę

Autor: radiogdansk.pl/Rynek Zdrowia04 listopada 2013 20:12

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdańsku ma nową bazę. Wcześniej ratownicy dzielili budynek ze strażą graniczną i urzędem morskim.

Gdańsk: LPR ma nową bazę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ramach inwestycji w wysokości 5 mln zł powstał nowoczesny, ocieplany hangar i zaplecze socjalne. Dzięki nowym pomieszczeniom i wyposażeniu można szybciej odnawiać gotowość do kolejnej misji.

Ratownicy mają też do dyspozycji siłownię, kuchnię i miejsce do odpoczynku.

Od początku roku śmigłowce Lotniczego Pogotowie Ratunkowe startujące z bazy na Wybrzeżu wykonały ok. 500 lotów.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej LPR, baza HEMS (ang. Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego) w Gdańsku jest już piątą oddaną do użytku taką inwestycją w kraju.

Do tej pory załogi dyżurowały w wynajmowanym budynku, który nie był zbudowany z myślą o załogach HEMS, a hangar dla śmigłowca ratunkowego trzeba było współdzielić ze statkami powietrznymi innych służb.

Umowę na wykonawstwo nowej bazy podpisano w lipcu 2012 roku. W ramach inwestycji wybudowano obiekt z pomieszczeniami socjalno-operacyjnymi dla załogi i hangarem o łącznej powierzchni prawie 700 m2.

Śmigłowiec jest wysuwany z nowego hangaru na elektrycznej platformie. Pozwala to szybko i bezpiecznie go przemieszczać bez konieczności używania ciągnika.

Więcej: http://www.radiogdansk.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze