Francuska Orpea przejęła sieć ośrodków rehabilitacyjnych MEDI-system

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2016 13:03

MEDI-system - sieć ośrodków rehabilitacji stacjonarnej i opieki długoterminowej - został przejęty przez francuską firmę Orpea, która została właścicielem 90 proc. udziałów polskiej spółki, podano w komunikacie.

Francuska Orpea przejęła sieć ośrodków rehabilitacyjnych MEDI-system
Fot. Fotolia

- Inwestycja firmy Orpea jest dla mnie powodem do dumy i radości. To potwierdzenie przedsiębiorczego i długoterminowego myślenia o spółce, którą założyłem blisko 15 lat temu. Jako partner branżowy Orpea zapewni MEDI-system wsparcie w jeszcze bardziej dynamicznej ekspansji rynkowej, przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi pacjentów oraz dbałości o jakość i kompleksowość usług. Możliwości finansowe Orpea, jako firmy giełdowej i ogromne doświadczenie pozyskane przez 25 lat obecności w branży, są najlepszą gwarancją dla zespołu MEDI-system, że przed nami jest jeszcze niejeden sukces - powiedział założyciel i przewodniczący rady nadzorczej MEDI-system dr Marcin Zawadzki, cytowany w komunikacie.

Przed nabyciem udziałów MEDI-system przez Orpea, 50 proc. kapitału spółki było własnością jej założyciela, a 5o proc. posiadał amerykański fundusz private equity Highlander Partners, który przez ponad 4 lata obecności w spółce zrealizował swoje cele inwestycyjne, podano również.

- Orpea przejęła 90 proc. udziałów, założyciel firmy zatrzymał 10 proc. Dzięki inwestycji w MEDI-system, Orpea uzyskała dostęp do atrakcyjnego, wzrostowego rynku i możliwość powielenia w Polsce modelu biznesowego, który sprawdził się na innych europejskich rynkach. Żeby sprostać dużemu zapotrzebowaniu na usługi rehabilitacji i opieki długoterminowej nowy inwestor planuje zwiększyć liczbę ośrodków w Polsce, przez akwizycje i budowę nowych ośrodków (projekty typu greenfield) - czytamy dalej.

- Jako lider swojego rynku w Polsce, MEDI-system jest bardzo cennym nabytkiem ORPEA. Inwestycja dobrze wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Podobnie jak w innych krajach, kupiliśmy firmę, która ma bardzo kompetentny zarząd i doświadczony personel medyczny, nie licząc innych przewag konkurencyjnych. Ponadto szczególnie atrakcyjna jest dla nas polityka własności nieruchomości stosowana przez MEDI-system. W ramach wsparcia rynkowej ekspansji ORPEA zapewni MEDI-system zarówno finansowanie, jak i sprawdzone know-how zarządzania siecią placówek. Polska i MEDI-system stały się 10 platformą w ramach naszej strategii ekspansji geograficznej, przewidujemy, że będzie to bardzo ważne miejsce dla dynamicznego wzrostu przychodów - powiedział prezes ORPEA Yves Le Masne, cytowany w komunikacie.

MEDI-system oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu ośrodkach na Mazowszu i Śląsku. Przychody w 2015 r. osiągnęły poziom 10 mln euro.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum