wtk.pl/Rynek Zdrowia | 30-10-2019 14:07

Emilewicz o powstaniu szpitala klinicznego w Poznaniu: "ręczę nazwiskiem i stanowiskiem"

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, była gościem porannej rozmowy Radia Zet. Prowadząca zapytała ją o plany powstania centralnego szpitala klinicznego w Poznaniu. - Ręczę nazwiskiem i stanowiskiem - odpowiedziała Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Fot. PTWP

Wyjaśniła, że na finiszu są prace nad wnioskiem, który pozwoli wpisać szpital do wieloletniego planu inwestycyjnego rządu.

Jadwiga Emilewicz - choć pochodzi z Krakowa - była liderką listy PiS do Sejmu właśnie w Poznaniu. Podczas kampanii obiecała m.in. blisko 500 mln zł rządowego dofinansowania na budowę centralnego szpitala klinicznego.

"O pieniądze na tę inwestycję zabiegał od dłuższego czasu Uniwersytet Medyczny. To do niego należy obecny szpital przy ul. Przybyszewskiego. Teraz minister Emilewicz w Radiu Zet przypomniała, że to właśnie sam szpital ma gotowy harmonogram rozpisany na sześć lat" - czytamy w serwisie wtk.pl.

Emilewicz poinformowała, że w roku 2020 rozpoczną się prace nad przygotowaniem projektu budowlanego i potrwają ok. dwóch lat.

Więcej: wtk.pl