Ełk: ruszy budowa nowego bloku operacyjnego

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2014 17:06

W szpitalu Pro-Medica w Ełku Sp. z o.o. na nowym bloku operacyjnym powstaną trzy nowe sale operacyjne i czterołóżkowa sala pooperacyjna - informuje "Gazeta Współczesna".

Obecnie blok operacyjny znajduje się w sąsiedztwie izby przyjęć, na poziomie -1 szpitala. Przeniesienie go do nowych pomieszczeń oznacza dla pacjentów większe bezpieczeństwo, lepszą obsługę, a dla personelu wyższy komfort pracy. W ciągu dnia pracuje na nim trzech lekarzy anestezjologów, trzy pielęgniarki anestezjologiczne i pięć instrumentariuszek oraz dyżurny zespół anestezjologiczny i dwie dyżurne instrumentariuszki.

Nowy blok zostanie przeniesiony na pierwsze piętro. Dyrekcja szpitala musiała podjąć decyzję o jego budowie. Jest to bowiem jedyny sposób na dostosowanie tej części lecznicy do wymogów określonych przez ministra zdrowia. Ostateczny termin to grudzień 2016 r. Przetarg na jego przygotowanie został ogłoszony w ubiegłym roku. Wpłynęło sześć ofert. Za kilka dni poznamy nazwę zwycięskiej firmy.

W ramach inwestycji powstaną trzy sale operacyjne, czterołóżkowa sala pooperacyjna, podręczna sterylizatornia, pokój lekarzy, pokój personelu średniego, śluzy szatniowe personelu, śluza pacjentów i magazyny. Prace budowlane mają zakończyć się do końca października. Potrzebny jeszcze będzie jednak nowy sprzęt.

Więcej: www.wspolczesna.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum