Elbląg: szpital zakończył remont przed czasem

Autor: dziennikelblaski.pl/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2014 09:46

Prawie dwa miesiące wcześniej niż zapowiadano zakończyła się najważniejsza w tym roku inwestycja w szpitalu wojewódzkim w Elblągu - termomodernizacja tzw. pawilonu wielofunkcyjnego. Inwestycja pochłonęła ponad 1,5 mln zł.

W wyremontowanym pawilonie mieszczą się oddziały: reumatologiczny, I wewnętrzny, onkologiczny, dziennej chemioterapii i dermatologiczny oraz poradnie: onkologiczna i chirurgii onkologicznej. 

Realizowany jest także, wspólnie z partnerami z Rosji i Litwy, projekt pn. "Rozwój nowoczesnych zespołów ratownictwa medycznego, polegający na modernizacji infrastruktury, rozbudowie systemów wspomagania decyzji oraz podniesieniu świadczeń medycznych w oparciu o współpracę transgraniczną".

Do tej pory w ramach programu szpital kupił trzy ambulanse medyczne z pełnym wyposażeniem, przeprowadził cykl szkoleń i wyremontował swoją salę konferencyjną. Wciąż trwa remont bazy Działu Ratownictwa Medycznego przy ul. Orzeszkowej. Ale są to już ostatnie prace wykończeniowe.

Realizacja projektu, wartego łącznie 2,2 mln euro (z czego 2 mln euro płynie z unijnej kasy) ma się zakończyć do 28 grudnia.

Więcej: www.dziennikelblaski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum