Elbląg: szpital ma oferty na remont i rozbudowę placówki, wkrótce rozstrzygnięcie przetargu

Autor: Radio Olsztyn/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2020 14:25

Dziesięć firm budowlanych złożyło swoje oferty w odpowiedzi na przetarg Szpitala Miejskiego w Elblągu. Część ofert mieści się w limitach określonych przez placówkę, która oszacowała łączny koszt robót na blisko 42,5 mln zł brutto, w tym budowę bloku operacyjnego na ok. 28 mln zł.

Fot. Archiwum

W ramach prac modernizacyjno-budowlanych ma powstać nowy blok operacyjny z centralną sterylizatornią. Dodatkowo zostaną wyremontowane cztery oddziały: pediatryczny, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatryczny - podaje Radio Olsztyn.

Spośród zgłoszonych oferentów najtańszą propozycję na budowę bloku operacyjnego złożyła firma z Gdańska. Tę inwestycję chce wykonać za blisko 25 mln zł. Najdroższa okazała się oferta warszawskiej firmy, która opiewa na kwotę ponad 39 mln zł. Gdańska firma złożyła też najtańszą ofertę na modernizację oddziałów. Jej wycena oscyluje wokół kwoty zbliżonej do 16 mln zł, natomiast najdrożej swoje prace wyceniła firma z Gutkowa, to ponad 20 mln zł.

To drugi przetarg Szpitala Miejskiego w Elblągu na rozbudowę placówki. Pierwszy został unieważniony, z uwagi na ceny firm, które wystartowały w przetargu. Przewyższały one możliwości finansowe placówki. Obecny przetarg powinien zostać rozstrzygnięty w ciągu najbliższych tygodni.

Więcej: ro.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum