info.elblag.pl/Rynek Zdrowia | 27-09-2018 11:25

Elbląg: jedyny w mieście SOR już po modernizacji

W środę (26 września) odbyło się uroczyste otwarcie odnowionego i doposażonego w sprzęt SOR-u funkcjonującego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Niebawem trafią tam pierwsi pacjenci.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Przebudowa i modernizacja SOR trwała blisko rok. Wraz z wyposażeniem inwestycja kosztowała 10,7 mln zł, z czego 3,3 mln zł to dofinansowanie unijne. Reszta pochodziła z budżetu szpitala i urzędu marszałkowskiego.

Zmodernizowany SOR jest przede wszystkim o wiele większy, w sumie ma 10 łóżek. Utworzono m.in. dodatkowe stanowisko we Wstępnej Intensywnej Terapii, która jest jego częścią. Rozrosło się również "serce" oddziału, czyli sala obserwacyjna. Jest też nowy sprzęt, m.in. monitory EKG, urządzenie do sterylizacji pomieszczeń, pompy infuzyjne czy system kompresji klatki piersiowej LUCAS, który pomaga przy reanimacji pacjentów.

SOR przy ul. Królewieckiej to nie tylko jedyny taki oddział w Elblągu. Tutaj trafiają pacjenci również z Braniewa, Tolkmicka, Pasłęka, Morąga, Nowego Dworu Gdańskiego czy Mierzei Wiślanej - czytamy w serwisie info.elblag.pl. Rocznie z pomocy SOR-u korzysta ok. 35 tys. osób.

Więcej: www.info.elblag.pl