Elbląg: WSZ podsumowuje 10 lat w UE - co udało się osiągnąć?

Autor: elblag24.pl/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2014 15:53

Po pierwsze unijne pieniądze szpital wojewódzki sięgnął już w roku 2006 r. W ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego przyznano mu wówczas ponad 4 mln zł, za które został zmodernizowany i wyposażony Zakład Radiologii.

Kolejne ponad 4 mln zł ( ZPORR oraz Programy Operacyjne Infrastruktura i Środowisko) wystarczyło m.in. na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz na zakup nowoczesnych ambulansów dla Działu Ratownictwa Medycznego - informuje elblag24.pl

Placówka postawiła też na informatyzację szpitala, pozyskując ponad 600 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury, które wykorzystała na wprowadzenie nowoczesnych technologii informatycznych.

Ukoronowaniem skutecznych starań o fundusze unijne był oddany do użytku pod koniec ub.r. nowoczesny pawilon, w którym zlokalizowany został blok operacyjny, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz centralna sterylizatornia. Ta kluczowa inwestycja o wartości blisko 58 mln zł była kolejnym projektem zrealizowanym w ramach RPO Warmia-Mazury 2007-2013.

W kilku ostatnich latach szpital otrzymał także około 4 mln zł z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz ponad 9 mln zł z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja.

W ciągu 10. ostatnich lat Wojewódzki Szpital Zespolony zrealizował łącznie 8 projektów unijnych o wartości niemal 80 mln zł.

Więcej: http://www.elblag24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum