EMC rozbudowuje szpital i planuje akwizycję

Autor: DK, PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2016 13:53

EMC Instytut Medyczny dostrzega pewne spowolnienie w rozmowach dotyczących prywatyzacji szpitali w Polsce, ale ma dużą szansę na dokonanie akwizycji w pierwszej połowie tego roku - poinformowała Agnieszka Szpara, prezes spółki. Firma otworzyła nowy oddział w szpitalu w Piasecznie i planuje kolejne inwestycje.

Na zdj. Agnieszka Szpara, prezes spółki EMC Instytut Medyczny.

W czwartek 25 lutego 2016 roku w Szpitalu św. Anny w Piasecznie należącym do Grupy EMC Szpitale odbyła się uroczystość z okazji otwarcia nowego Oddziału Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc, którego ordynatorem jest prof. dr hab. n. med. Tadeusz Płusa.

- Cieszę się, że nasi pacjenci z oddziału internistycznego, który do tej pory mieścił się w przedwojennym budynku, trafią do nowoczesnego, komfortowo wyposażonego Oddziału - powiedziała podczas uroczystości Ewa Maleszyk, Dyrektor Szpitala św. Anny w Piasecznie.

Nowy Oddział Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc liczy 50 łóżek i znajduje się na jednym poziomie, a nie tak jak dotychczas na dwóch piętrach. 23 sale dla pacjentów są 2-3 osobowe z łazienkami. Stany zagrożenia życia leczone są w sali intensywnego nadzoru internistycznego na 3 łóżkach (docelowo 6) z pełnym monitoringiem i nadzorem specjalistycznym.

- Nowością na oddziale chorób wewnętrznych jest pracownia badań czynnościowych oddychania wyposażona w wysokiej klasy spirometr, który umożliwia wykonywanie badań statycznych i dynamicznych układu oddechowego. Dzięki wyposażeniu w dodatkowe elementy zestaw jest przygotowany do pomiaru wskaźników dyfuzji gazów określających zdolność do przenoszenia gazu z pęcherzyków płucnych do krwi, co jest niezwykle ważne i pomocne w procesie rozpoznawania i monitorowania zmian śródmiąższowych w płucach - powiedział prof. Tadeusz Płusa ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych.

Nowy oddział znajduje się na drugim piętrze nowego skrzydła budynku Szpitala św. Anny .

- Grupa EMC Szpitale systematycznie rozwija Szpital w Piasecznie. Z naszej perspektywy to bardzo ważne miejsce na mapie usług zdrowotnych. Obsługuje bowiem nie tylko dynamicznie rozwijającą się populacje mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, ale również mieszkańców południowych dzielnic Warszawy. Po 6 latach funkcjonowania szpitala w rozbudowanym obiekcie, chyba nikt nie wyobraża sobie Piaseczna bez pomocy medycznej w takim zakresie. A potrzeby wciąż rosną - powiedziała Agnieszka Szpara, prezes EMC Instytut Medyczny.

W pierwszym etapie w 2010 roku obok istniejącego budynku Grupa EMC zbudowała nowy obiekt, w którym w 2011 roku otwarty został Oddział Chirurgiczny, Pediatryczny oraz Położniczo-Ginekologiczny. Kolejną, zakończoną przed ponad rokiem inwestycją, była rozbudowa przyszpitalnej Przychodni. Następnym etapem była budowa nowego trzypiętrowego skrzydła, w którym obecnie się znajdujemy

Łącznie Grupa EMC Szpitale zainwestowała już ponad 35 mln zł w rozbudowę Szpitala św. Anny w Piasecznie. Ponad 26 mln zł kosztował pierwszy etap inwestycji, 1,6 mln zł rozbudowa przyszpitalnej przychodni. Budowa nowego skrzydła pochłonęła ponad 8 mln zł.

Przed otwarciem nowego skrzydła Szpital św. Anny miał 127 łóżek. Po uruchomieniu wszystkich pięter w nowym skrzydle liczba łóżek wzrośnie do ponad 170. Na parterze nowego budynku będzie powiększona część Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, na pierwszym piętrze znajdzie się powiększona część Oddziału Chirurgicznego, a na drugim Oddział Chorób Wewnętrznych.

W Oddziale Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc szpitala personel medyczny pod kierownictwem prof. Tadeusza Płusy udziela specjalistycznej pomocy w stanach zagrożenia życia w sali intensywnego nadzoru internistycznego, rozpoznaje i leczy: choroby z patologią układu oddechowego (choroby zapalne, rozrostowe i układowe), choroby układu krążenia, pokarmowego i moczowego, ze szczególnym uwzględnieniem cukrzycy oraz kontroluje inne stany chorobowe w zależności od charakteru zagrożenia. Dzięki dobrej współpracy z ośrodkami referencyjnymi możliwe jest dalsze diagnozowanie i leczenie chorych w określonych profilach.

W 2015 roku w piaseczyńskim szpitalu hospitalizowanych było 25 tys. pacjentów, przeprowadzono 2.500 operacji, na świat przyszło blisko 1.200 dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum