EMC IM: pieniądze z emisji akcji na rozbudowę szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2012 16:04

EMC Instytut Medyczny przydzielił w ramach zapisów podstawowych i dodatkowych 1 189 602 akcje serii G - poinformowała spółka w komunikacie. Cena emisyjna wynosiła 7,86 zł za akcję.

Oferta skierowana była do dotychczasowych akcjonariuszy, a za sześć starych akcji akcjonariuszom przysługiwało prawo do objęcia jednej nowej akcji. Oferującym był Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

Spółka informowała wcześniej, że pieniądze z emisji zostaną przeznaczone przede wszystkim na rozbudowę szpitala geriatrycznego w Katowicach. Obok istniejącej 40- łóżkowej placówki powstać ma nowy budynek z 60 łóżkami, zapleczem rehabilitacyjnym oraz szkoleniowym.

- Prace przygotowawcze już zostały wykonane, dlatego jak tylko pogoda pozwoli, ruszamy z rozbudową szpitala. Chcielibyśmy zakończyć tę inwestycję do końca tego roku - powiedział cytowany w komunikacie prezes EMC Instytut Medyczny Piotr Gerber.

Grupa EMC Instytut Medyczny ma 8 szpitali i 16 przychodni. Poza placówką w Katowicach są to: Szpital św. Anny w Piasecznie, EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, Szpital św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Mikulicz w Świebodzicach, Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim i Szpital Bukowiec w Kowarach. Łącznie w placówkach EMC jest blisko 1 000 łóżek.

Do grupy należą także: Przychodnia przy Łowieckiej we Wrocławiu, Zespół Przychodni Lubmed w Lubinie, Zespół Przychodni Formica we Wrocławiu oraz EMC Health Care Ltd. w Dublinie.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum