Dziś ruszył nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Zatrudniono 14 lekarzy i 16 pielęgniarek
W szpitalu im. Marciniaka we Wrocławiu uruchomiono nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej. Od 1 marca zacznie przyjmować pierwszych pacjentów.

- Od 1 marca pierwsi pacjenci zostaną przyjęci do nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej w szpitalu im. Marciniaka we Wrocławiu
- Na oddziale będą przyjmowane dzieci w różnym wieku – 0 do 18 roku życia, o czym informuje Gazeta Wyborcza
- Konieczną przestrzeń zorganizowano z pomieszczeń wyodrębnionych z Oddziału Chirurgii Dziecięcej
- Zatrudniono 14 anestezjologów dziecięcych, którzy będą także współpracować z innymi oddziałami, na które trafiają także dzieci
Od dziś ten lek na receptę jest droższy o 196 zł
1 marca ruszają przyjęcia na nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
We wrocławskim szpitalu im. Marciniaka przy ul. Fieldorfa został otwarty nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci 1 marca, o czym informuje Gazeta Wyborcza. Na oddziale zostały przygotowane cztery stanowiska intensywnej terapii dla dzieci w różnym wieku – będą przyjmowani pacjenci od 0 do 18 roku życia.
Całą przestrzeń – podaje "GW" – zorganizowano na bazie pomieszczeń wyodrębnionych z Oddziału Chirurgii Dziecięcej. W placówce funkcjonują jeszcze dwa oddziały przeznaczone dla dzieci, czyli Oddział Chirurgii Dziecięcej oraz Oddział Neurologii Dziecięcej.
- Nasz oddział zabezpieczy pod względem intensywnej terapii wszystkie dzieci leczone w tym szpitalu. Mamy tu dwa oddziały dedykowane małym pacjentom. Chirurgię, gdzie przeprowadza się rocznie kilka tysięcy zabiegów, w tym skomplikowane procedury onkologiczne oraz neurologię dziecięcą, gdzie regularnie przyjmowane są dzieci z najcięższymi postaciami chorób układu nerwowego. Anestezjolodzy z naszego zespołu znieczulają także dzieci do procedur przeprowadzanych na bloku operacyjnym oraz w pracowniach diagnostycznych, to także znieczulenia do rezonansu magnetycznego czy angiografii – wyjaśnił "GW" Jarosław Majda, anestezjolog, szef nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej.
Zatrudniono 14 lekarzy anestezjologów, 16 pielęgniarek anestezjologicznych i personel pomocniczy, a lekarze będą współpracować także z innymi oddziałami, na które trafiają także i dzieci (np. neurochirurgia, ortopedia).
Jak podkreśla w rozmowie z "GW" dyrektor naczelna szpitala im. Marciniaka Katarzyna Kapuścińska, nowy oddział pomoże pacjentom z całego regionu. - Warto dodać, że w szpitalu funkcjonuje Centrum Urazowe dla Dzieci – CUD, które zajmuje się leczeniem pacjentów wymagających interdyscyplinarnej opieki, w tym intensywnej terapii – podkreśliła.
Koszt całej inwestycji (zakup sprzętu, adaptacja pomieszczeń) wyniósł 3,5 mln złotych.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)