Dziś otwarcie nowej przychodni POZ. Zapisy pacjentów trwają

Autor: KK • Źródło: Rynek Zdrowia01 sierpnia 2022 08:00

1 sierpnia otwarta zostanie nowa przychodnia przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Na remont i zakup sprzętu wydano  2 mln zł.

  • 1 sierpnia otwarta zostanie nowa przychodnia przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Na remont i zakup sprzętu miasto wydało 2 mln zł
  • To nowa przychodnia Malinka przy ul. Witosa 26. Placówka będzie świadczyć usługi w zakresie: podstawowej opieki zdrowotnej (zarówno dla dorosłych jak i dzieci) oraz pielęgniarki POZ
  • Przychodnia powstała w budynku D USK, w sąsiedztwie modernizowanego holu głównego, w którym znajdą się m.in. nowoczesna rejestracja centralna i punkt informacyjny

1 sierpnia otwarcie nowej przychodni w Opolu

Od 18 lipca w nowej przychodni można było składać deklaracje wyboru lekarza i pielęgniarki POZ, natomiast od 1 sierpnia placówka zacznie przyjmować pacjentów. Będzie czynna od 8.00 do 18.00.

Powstała przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. 

-  Z wielką przyjemnością informujemy, iż z dniem 1 sierpnia zostanie otwarta nowa przychodnia Malinka przy ul. Witosa 26 (budynek Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego). Nowa placówka będzie świadczyć usługi w zakresie: podstawowej opieki zdrowotnej (zarówno dla dorosłych jak i dzieci) oraz pielęgniarki POZ - przekazało Centrum Zdrowia w Opolu, spółka, która skupia miejskie przychodnie.

Przypomnijmy, że na remont przychodni i zakup sprzętu Opole wydało 2 mln zł, w tym 1,5 mln zł kosztował sam remont. Przychodnia powstała w budynku D USK, w sąsiedztwie modernizowanego holu głównego, w którym znajdą się m.in. nowoczesna rejestracja centralna i punkt informacyjny.

W ramach prac przeprowadzono też gruntowny remont wejścia głównego do szpitala. Powstała nowa pochylnia dla wózków i osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Z pochylni będą korzystać zarówno pacjenci USK jak i POZ. 

Co ważne, od 1 września deklaracje wyboru lekarza i pielęgniarki POZ w przychodni będzie można składać za pośrednictwem serwisu pacjent.gov.pl.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum