Dwie nowe poradnie w szpitalu wojewódzkim: bariatryczna i chorób wewnętrznych

Autor: oprac. JKB • Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku, Rynek Zdrowia23 listopada 2022 11:20

Dobra wiadomość dla pacjentów. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku zostały uruchomione dwie nowe poradnie: poradnia KOS-BAR i poradnia Chorób Wewnętrznych.

Dwie nowe poradnie w szpitalu wojewódzkim: bariatryczna i chorób wewnętrznych
W szpitalu powstały dwie nowe poradnie dla pacjentów. Fot. Facebook/Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku
  • W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku uruchomiono dwie poradnie: KOS-BAR i Poradnię Chorób Wewnętrznych
  • Poradnia KOS-BAR będzie świadczyła koordynowaną opiekę specjalistyczną nad pacjentem bariatrycznym
  • Z kolei druga poradnia jest przeznaczona do udzielania porad ambulatoryjnych w zakresie chorób wewnętrznych – podaje słupski szpital

W szpitalu wojewódzkim w Słupsku ruszyła poradnia bariatryczna

Jak informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku, w placówce zostały otwarte dwie nowe poradnie: KOS-BAR oraz Poradnia Chorób Wewnętrznych.

Placówka wyjaśnia, że poradnia KOS-BAR oznacza koordynowaną opiekę specjalistyczną nad pacjentem bariatrycznym, a także gwarantuje dostępność do świadczeń związanych z chirurgicznym leczeniem otyłości oraz podniesieniem jakości opieki nad pacjentami chorującymi na otyłość, którzy są poddawaniu leczeniu operacyjnemu.

Lekarze przyjmujący w poradni przygotowują pacjentów do chirurgicznego leczenia otyłości w ramach programu KOS-BAR. Obowiązuje tu skierowanie do poradni chirurgii ogólnej z rozpoznaniem ICD-10 E66 – czytamy.

- Poradnia KOS-BAR to jedyna taka w regionie, w której kwalifikuje i przygotowuje się pacjentów do operacji bariatrycznych. Warto podkreślić, że została powołana dzięki temu, że nasz szpital jako jeden z 18 w Polsce został włączony do pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia w zakresie koordynowanej opieki specjalistycznej nad świadczeniobiorcami leczonymi z powodu otyłości "KOS-BAR"– powiedziała cytowana w komunikacie Anetta Barna-Feszak, wiceprezes szpitala.

Poradnia chorób wewnętrznych

Natomiast druga poradnia Chorób Wewnętrznych jest przeznaczona do udzielania porad ambulatoryjnych w zakresie chorób wewnętrznych – również po hospitalizacji w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc – przypomina słupski szpital.

Poradnia ta przede wszystkim zajmuje się udzielaniem świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki leczenia schorzeń internistycznych.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum