Dwie nowe poradnie na NFZ otwarte: gastroenterologiczna i geriatryczna

Autor: oprac. SzB • Źródło: UM Tarnów, Rynek Zdrowia09 sierpnia 2022 11:00

Zwiększyła się liczba poradni specjalistycznych działających w ramach kontraktu z NFZ przy szpitalu specjalistycznym w Tarnowie. Pacjenci mogą korzystać już z konsultacji lekarskich w poradni gastroenterologicznej dla dzieci i w poradni geriatrycznej.

Dwie nowe poradnie na NFZ otwarte: gastroenterologiczna i geriatryczna
Dwie nowe poradnie zaczęły działać w szpitalu w Tarnowie. Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock
  • Od lipca zwiększyła się liczba poradni specjalistycznych działających przy Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie
  • Pacjenci mogą się leczyć również w poradni gastroenterologicznej dla dzieci i poradni geriatrycznej. Konsultacje lekarskie są prowadzone w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia 
  • - To ważny krok w diagnozowaniu i leczeniu zarówno najmłodszych jak i najstarszych pacjentów - przyznają przedstawiciele szpitala 

Dwie nowe poradnie w szpitalu. "To ważny krok w diagnozowaniu i leczeniu"

Od lipca zwiększyła się liczba poradni specjalistycznych działających przy Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie. 

Pacjenci mogą się leczyć w poradni gastroenterologicznej dla dzieci i poradni geriatrycznej w ramach konsultacji lekarskich z NFZ. 

- To ważny krok w diagnozowaniu i leczeniu zarówno najmłodszych jak i najstarszych pacjentów a dzięki temu, iż w nowych poradniach przyjmują lekarze pracujący w oddziałach szpitalnych, pacjenci kończący hospitalizację będą mieli ułatwioną kontynuację leczenia a pacjenci wymagający leczenia w warunkach szpitalnych szybszą kwalifikację do hospitalizacji we właściwym oddziale szpitalnym - czytamy na stronie placówki. 

Z konsultacji lekarskich w poradni gastroenterologicznej korzystać mogą dzieci i młodzież od okresu noworodkowego aż do ukończenia 18 roku życia, które wymagają diagnostyki i leczenia chorób układu pokarmowego.

Natomiast poradnia geriatryczna jest przeznaczona dla osób powyżej 60. roku życia. Pacjenci mają tu zapewnioną całościową ocenę stanu zdrowia, uzyskają także wszelkie informacje dotyczące dalszego leczenia czy rehabilitacji.

Poradnia gastroenterologiczna dla dzieci działa we wtorki (od godz. 7:30 do 14:30), z kolei geriatryczna od we wtorki (w godz. 14-18) i czwartki (w godz. 14-17).

- Rejestracja odbywa się osobiście, przez osoby trzecie, telefonicznie lub drogą internetową - informuje szpital na swojej stronie internetowej. 
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum