Duży ośrodek rehabilitacyjny w Małopolsce zostanie zmodernizowany. Koszt inwestycji to 30 mln zł

Autor: oprac. KG • Źródło: PAP18 października 2021 14:40

Blisko 30 mln zł będzie kosztowała modernizacja Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach (Małopolskie). Inwestycja ma być gotowa w 2023 r. , a realizowana jest przy wsparciu środków UE.

Duży ośrodek rehabilitacyjny w Małopolsce zostanie zmodernizowany. Koszt inwestycji to 30 mln zł
Nowy budynek zostanie funkcjonalnie, komunikacyjnie i kubaturowo połączony z pozostałymi obiektami szpitalnymi. Fot. Malopolska.pl
  • Modernizacja Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach warta 30 mln zł wchodzi właśnie w fazę realizacji
  • Po zakończeniu inwestycji placówka ma mieć 186 miejscami
  • W ramach modernizacji w miejscu dwóch wyburzonych budynków z lat 60. i 70. XX wieku powstanie nowy gmach
  • W nowym budynku znajdzie się miejsce m.in. dla oddziału rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji ogólnoustrojowej, specjalistycznych gabinetów lekarskich oraz części zabiegowej dla rehabilitacji pacjentów szpitalnych

- Szpital w Krzeszowicach już nawet nie od dziesiątek, ale setek lat pomaga wszystkim tym, którzy z wieloma dolegliwościami szukają pomocy i ją w nim znajdują - mówił w poniedziałek (18 października) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Rozbudowa ośrodka rehabilitacji była potrzebna Małopolsce

Minister przypomniał, że uzdrowisko i ośrodek należą do pierwszych tego typu placówek w kraju, niezmiennie cieszących się znakomitą opinią wśród pacjentów.

- Myśl, żeby rozbudować ten szpital wpisuje się w oczekiwania pokoleń mieszkańców Małopolski - zaznaczył szef resortu infrastruktury.

Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka wskazał, że ośrodek w Krzeszowicach z każdym rokiem podnosi standard oferowanych świadczeń w zakresie rehabilitacji narządu ruchu i jest jedną z najważniejszych tego typu placówek służby zdrowia w regionie. Inwestycja - wskazał marszałek - realizowana przy wsparciu funduszy unijnych sprawi, że zwiększy się między innymi powierzchnia zabiegowa szpitala. Wyższa ma być też jakość świadczonych usług.

Powstanie nowy gmach

- Inwestycja warta blisko 30 mln zł wchodzi w fazę realizacji. Po jej zakończeniu w 2023 roku szpital będzie dysponował 186 miejscami, zdecydowanie zwiększy się komfort pacjentów i ich rodzin, ale także lekarzy i pielęgniarek - ocenił Smółka.

Dyrektor szpitala Karolina Wróblewska poinformowała, że w ramach prowadzonych prac w miejscu dwóch wyburzonych budynków z lat 60. i 70. XX wieku powstanie nowy gmach, który pomieści oddział rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji ogólnoustrojowej, specjalistyczne gabinety lekarskie oraz część zabiegową dla rehabilitacji pacjentów szpitalnych, oddziałów dziennych i ambulatoryjnych. W budynku będzie także rejestracja, sekretariat medyczny i szatnie pacjentów.

Całkowity koszt modernizacji placówki wyniesie prawie 30 mln zł, z czego 12,7 mln stanowi dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zgodnie z planami inwestycja powinna się zakończyć w 2023 r.

Historia Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach sięga niemal 250 lat. Jest to wiodąca placówka w Małopolsce, udzielająca świadczeń zdrowotnych dla blisko 400 pacjentów dziennie. Szpital kompleksowo zajmuje się rehabilitacją narządu ruchu z wykorzystaniem naturalnych surowców, takich jak wody lecznicze i borowiny oraz najnowocześniejszych metod i sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze