×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dotacje w ramach RPO dla pomorskich szpitali z listy rezerwowej

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia29 października 2017 14:05

Prawie 26 mln zł, w tym 22 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, trafi na inwestycje i zakupy sprzętu do szpitali w Prabutach, Miastku i Pucku.

Dotacje w ramach RPO dla pomorskich szpitali z listy rezerwowej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak w trakcie podpisywania umowy ze szpitalami podkreślił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, władzom samorządowym zależy na tym, by projekty dotyczące wsparcia placówek ochrony zdrowia były realizowane także poza trójmiejską metropolią.

Szpitale w Prabutach, Miastku i Pucku znajdowały się na pierwszych trzech miejscach listy rezerwowej placówek aspirujących o środki z RPO.

Marszałek przypomniał, że w ramach unijnego wsparcia można finansować te projekty, które spełniają wymagane kryteria: dotyczą chorób cywilizacyjnych i uzyskują akceptację wojewody oraz NFZ. To oznacza, że inwestycje wynikają z map potrzeb zdrowotnych i otrzymały pozytywną decyzję w ramach Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia.

W Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach Sp. z o.o. powstanie nowy oddział rehabilitacji pulmonologicznej. Szpital Pucki Sp. z o.o. wykorzysta środki m.in. na zakup tomografu, utworzenie poradni chorób płuc, sprzętowe doposażenie oddziału chorób wewnętrznych i poprawę diagnostyki chorób kardiologicznych. W Szpitalu Miejskim w Miastku Sp. z o.o. za pieniądze z RPO możliwa będzie modernizacja m.in. bloku operacyjnego oraz niektórych oddziałów.

Więcej: naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze