Dolny Śląsk: sanatoria przechodzą gruntowną modernizację

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2014 20:47

Spółka Sanatoria Dolnośląskie przeprowadzi w 2014 roku m.in. II etap modernizacji swojego zabytkowego obiektu - szpitala Biały Orzeł w Sokołowsku. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 4,5 mln zł.

Po zakończeniu prac budynek będzie przystosowany do prowadzenia opieki długoterminowej i rehabilitacji. Inwestycja w modernizację Białego Orła wpisuje się również w plany gminy Mieroszów, mające na celu odzyskanie przez Sokołowsko statusu uzdrowiska. Polska Akademia Nauk wydała już świadectwo potwierdzające lecznicze właściwości tamtejszego klimatu. Opinia PAN potwierdza, że wpływa on leczniczo na choroby układu oddechowego, choroby kardiologiczne, laryngologiczne a także ortopedyczno-urazowe.

- Odnowienie szpitala w Sokołowsku to tylko jedno z wielu wyzwań stojących przed nami w tym roku - mówi Barbara Grzegorczyk, prezes zarządu spółki Sanatoria Dolnośląskie. - Planujemy także oddanie po remoncie m.in. nowoczesnej placówki Zimowit w Dusznikach-Zdroju. Z inwestycją wiąże się nie tylko wdrożenie nowych programów rehabilitacyjnych, utworzenie nowoczesnych gabinetów zabiegowych i pokoi dla kuracjuszy. Odnowimy także budynek na zewnątrz, co ma szczególne znaczenie z uwagi na jego położenie w Parku Zdrojowym - dodaje.

Docelowo Sanatorium Uzdrowiskowe Zimowit świadczyć będzie kompleksowe usługi z zakresu rehabilitacji ruchowej, schorzeń reumatologicznych, układu krążenia i walki z otyłością oraz zaburzeń układu trawiennego. Inwestycja sprawi, że ośrodek stanie się jednym z nowocześniejszych obiektów tego typu na mapie uzdrowiskowej Dolnego Śląska. Znaczna część przedsięwzięcia zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Po licznych inwestycjach w modernizację swoich obiektów leczniczych spółka chce poszerzyć działalność. Pracujemy nad wdrożeniem oferty komercyjnej, skierowanej do kuracjuszy nie tylko z całego kraju, a także z zagranicy. Sprzedaż usług pozwoli pozyskać dodatkowe środki na rozwój, remonty i kolejne inwestycje.

Przypomnijmy, że spółka prace remontowo-inwestycyjne rozpoczęła w 2013 roku, wówczas w części zrealizowała remonty warte ponad 13 mln zł, wiele z nich finansując ze środków zewnętrznych. Na liście inwestycji znalazły się między innymi pierwszy etap modernizacji Białego Orła w Sokołowsku, remont sal i gabinetów zabiegowych w szpitalu w Rościszowie, a także start prac modernizacyjnych placówki Zimowit.

W 2013 roku spółka przystąpiła także do projektu informatyzacji placówek, w 85 proc. pokrytego przez środki unijne. Wszystkie te działania mają za zadanie wzmocnić standard obsługi pacjentów i usprawnić funkcjonowanie Sanatoriów Dolnośląskich.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum