Dolnośląskie: w Karpaczu wmurowano kamień węgielny pod budowę stacji ratunkowej GOPR

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2018 18:00

Około 1,6 mln zł będzie kosztować budowa do stanu zamkniętego surowego nowej Stacji Ratunkowej Grupy Karkonoskiej GOPR w Karpaczu. W środę (19 grudnia) wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, która powstanie przy ulicy Olimpijskiej.

Dolnośląskie: w Karpaczu wmurowano kamień węgielny pod budowę stacji ratunkowej GOPR
Fot. Archiwum

Prezes Karkonoskiej Grupy GOPR Mirosław Górecki powiedział PAP, że budowa stacji jest konieczna, ponieważ w istniejącej dyżurce ratownicy nie mogą pomieścić nawet specjalistycznego sprzętu. - Nie ma tu miejsca również na ambulatorium dla osób poszkodowanych - powiedział prezes.

Działkę pod budowę nowej stacji przekazało miasto Karpacz. Budynek nowej stacji do stanu surowego zamkniętego powstanie do maja 2019 r., a koszt tej inwestycji to na razie 1,6 mln zł. Prezes Górecki przekazał, że pieniądze na budowę pochodzą z wpływów z biletów wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego (15 proc. w skali roku) i z dotacji Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Karkonoski GOPR ma cztery stacje: w Lubawce, Karpaczu, Szklarskiej Porębie i w Świeradowie-Zdroju. Centralna stacja jest w Jeleniej Górze. Prezes przekazał, że stacja w Lubawce będzie zlikwidowana, gdyż ruch turystyczny jest tam znikomy. 

Piotr Doczekalski

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum