Dolnośląskie: nowe lądowisko dla helikopterów przy legnickim szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 września 2011 13:45

Nowe lądowisko dla helikopterów medycznych otwarto w poniedziałek (19 września) przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Koszt inwestycji to blisko milion zł.

Dolnośląskie: nowe lądowisko dla helikopterów przy legnickim szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak powiedziała dyrektor placówki Krystyna Barcik, nowe lądowisko jest jednym z etapów trwającej rozbudowy oddziału ratunkowego, który ma być gotowy na przełomie 2013 i 2014 roku.

Lądowisko już jest jednak w pełni sprawne, a jego budowa była konieczna m.in. dlatego, że do tej pory helikoptery lądowały na trawie i tylko do godz. 16. Obecnie, gdy lotnisko jest betonowe i podświetlone mogą już funkcjonować bez przeszkód - wyjaśniła. 

W uroczystości otwarcia lądowiska uczestniczył m.in. marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, parlamentarzyści z regionu oraz samorządowcy i przedstawiciele duchowieństwa. Marszałek podkreślił, że szpital w Legnicy jest znakomitym przykładem na to, że "ludzie z dobrymi pomysłami potrafią służbę zdrowia przez trudny okres z sukcesem". 

Lądowisko jest częścią wartego około 10 mln zł projektu rozbudowy oddziału ratunkowego legnickiego szpitala. Placówka ma także w planach uruchomienie do końca 2011 roku. dwóch pracowni, w których leczone będą choroby serca oraz budowę oddziały radiologii i radioterapii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum