Dolnośląskie: modernizacja szpitala w Strzelinie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2013 17:35

Ponad 4,5 mln zł będzie kosztowała modernizacja Strzelińskiego Centrum Medycznego, z czego blisko 3,5 mln zł będzie pochodziło ze środków unijnych.

Dolnośląskie: modernizacja szpitala w Strzelinie

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, środki na projekt "Termomodernizacja obiektów Strzelińskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii" będą pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Strzelińskie Centrum Medyczne jest jedynym szpitalem w powiecie strzelińskim. Realizacja projektu jest konieczna dla zapewnienia mieszkańcom powiatu usług medycznych na odpowiednim poziomie, zgodnych z obowiązującymi standardami.

Projekt polega na termomodernizacji obiektów szpitala i przychodni oraz montażu instalacji solarnej w celu wykorzystania odnawialnych źródeł energii w procesie produkcji ciepłej wody.

Przeprowadzenie termomodernizacji konieczne jest zarówno ze względu na ograniczenie zużycia energii jak i dla poprawy komfortu pacjentów.

Całkowita wartość projektu została oszacowana na ponad 4,5 mln zł, z czego blisko 3,5 mln zł pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na koniec 2014 roku.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum