Dobiega końca remont stuletniego szpitala w Mysłowicach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2016 16:37

Remont stuletniego Szpitala nr 2 im. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach (Śląskie) zmierza ku końcowi. Kosztem blisko 10 mln zł placówka przechodzi modernizację cieplną oraz kompleksowy remont budynku interny.

Placówka przechodzi modernizację cieplną oraz kompleksowy remont budynku interny Fot. Archiwum RZ

Jak poinformowano podczas wtorkowej konferencji prasowej, to jeden z największych remontów w historii placówki.

Jednocześnie realizowane są dwa przedsięwzięcia. Pierwsze to wart ok. 4 mln zł projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii, finansowany prawie w 80 proc. z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz przy wkładzie własnym z budżetu miasta. Drugi to kompleksowy remont wnętrza tzw. budynku interny, który w całości finansuje miasto Mysłowice. Wartość tych prac to 5,7 mln zł.

- Aktualnie trwają roboty instalacyjne oraz wykończeniowe. Znany jest też termin oddania budynków po remoncie - to kwiecień bieżącego roku. Rozpoczęliśmy również prace związane z modernizacją budynku administracji. Zaczynamy od wymiany instalacji centralnego ogrzewania - wyjaśniał dyrektor szpitala Mariusz Wołosz.

Podczas konferencji poinformowano też o możliwości przekazania placówce 1 proc. swojego podatku. To pierwszy rok, w którym można w ten sposób pomóc szpitalowi. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które w styczniu lecznica zawarła ze Stowarzyszeniem na rzecz Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Mysłowicach. W myśl porozumienia, za pośrednictwem Stowarzyszenia można odpisać 1 proc. swojego podatku na rzecz szpitala, a także wspomóc go indywidualnymi wpłatami i darowiznami.

- W tym roku podaruj 1 proc. swojemu zdrowiu, nic cię to nie kosztuje, a nam pozwoli jeszcze lepiej pomagać naszym pacjentom - apelował dyrektor Wołosz.

Obecny szpital nr 2 powstał z inicjatywy i środków Górnośląskiego Związku Brackiego. Pawilon główny, w którym mieszczą się obecnie m.in. oddziały zabiegowe, sale operacyjne i pracownia RTG,  oddano do użytku w roku 1911 r., kolejny w roku 1916.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum