Do kupienia sanatorium w Nałęczowie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2009 11:25

Doskonała inwestycja w kontekście zbliżających się Mistrzostw Euro 2012. Istnieje realna szansa, że któraś z reprezentacji zamieszka właśnie w Nałęczowie. W ten sposób właściciel niedokończonego budynku sanatorium w Nałęczowie poleca obiekt i szuka nań kupca.

Właścicielem jest Skarb Państwa. W jego imieniu obiekt stara się sprzedać starostwo powiatowe w Puławach. Dotychczasowe trzy próby sprzedaży budynku nie powiodły się.

– Dużych inwestorów w Polsce jest niewielu. A jeśli już się decydują, to wolą postawić obiekt od podstaw – ocenia Tomasz Stolat, radca prawny starostwa powiatowego w Puławach.

Resort początkowo chciał za budynek w Nałęczowie 30 mln zł, ale po dwóch przetargach i rokowaniach cena została opuszczona do połowy pierwotnej wartości.

– Wstępnie jeden inwestor był zainteresowany. Ale z jego wyliczeń wynikało, że na dokończenie i zagospodarowanie budynku musi wydać sto milionów – dodaje Stolat.

Inwestycję rozpoczęto w latach 80. Na 3-hektarowej działce stanął 7-kondygnacyjny budynek z poddaszem, z instalacją gazową, wodociągową, sanitarną, elektryczną i telefoniczną oraz własną kotłownią gazową.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum