Do końca roku szpital przebuduje SOR. Na ten cel przeznaczy 670 tys. złotych

Autor: oprac. KK • Źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej05 lipca 2022 15:30

Do końca tego roku ma zostać przeprowadzona przebudowa szpitalnego oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Planowany koszt inwestycji to 670 tys. złotych.

Do końca roku szpital przebuduje SOR. Na ten cel przeznaczy 670 tys. złotych
Szpital jest najważniejszą jednostką w regionie, która bierze udział w przeciwdziałaniu pandemii SARS-CoV-2. Fot. Shutterstock
  • Przebudowa SOR-u Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej ma być zrealizowana do końca bieżącego roku
  • Placówka na ten cel otrzymała 670 tys. złotych
  • Pieniądze pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

670 tys. zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał 670 tys. złotych na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Od początku pandemii koronawirusa na SOR trafiają pacjenci z COVID-19, wymagający pilnej interwencji medycznej.

Przyznane pieniądze pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Umowy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim zawarło ponad 30 podmiotów leczniczych, które na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane otrzymały prawie 55 mln złotych.

Szpital Wojewódzki jest najważniejszą jednostką w regionie, która bierze udział w przeciwdziałaniu pandemii wirusa SARS-CoV-2. Funkcjonowanie SOR w warunkach pandemii jest bardzo utrudnione i wymaga wielu zmian organizacyjnych, w tym dostosowania istniejących pomieszczeń do stref sanitarnych.

Modernizacja podniesie poziom bezpieczeństwa 

Planowana modernizacja SOR spowoduje podniesienie bezpieczeństwa epidemiologicznego. W ramach inwestycji przebudowane zostanie pomieszczenie segregacji chorych oraz obszar wejścia na SOR. Z przestrzeni terapii natychmiastowej wydzielona zostanie sala zabiegowa.

Rozbudowany zostanie także szyb windowy, łączący część ambulatoryjną z częścią obserwacyjną SOR. Szyb zostanie przedłużony o jedno piętro. Dzięki temu powstanie bezpośrednie połączenie między odcinkiem ginekologiczno-położniczym SOR, na który trafiają m.in. ciężarne z COVID-19, ze zlokalizowanym na drugim piętrze Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym. Skróceniu ulegnie m.in. czas transportu pacjentek, a także znacznie poprawi się organizacja pracy personelu.

Modernizacja SOR zostanie przeprowadzona do końca bieżącego roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum