Dębica: szpital ma nowy blok operacyjny, sterylizatornię i lądowisko

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2019 10:13

Szpital Powiatowy ZOZ w Dębicy oddał do użytku blok operacyjny, centralną sterylizatornię, stację łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. Nowy obiekt spełnia standardy zapewniające sterylne warunki do przeprowadzania operacji. Koszt inwestycji przekroczył 20 milionów złotych.

Dębica: szpital ma nowy blok operacyjny, sterylizatornię i lądowisko
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Nowy obiekt powstał na miejscu zburzonego budynku, w którym kiedyś mieściły się pralnia i kuchnia. Budynek jest podpiwniczony, ma trzy kondygnacje i lądowisko dla helikopterów znajdujące się na dachu.

W piwnicy szpitala są pomieszczenia stacji mycia i dezynfekcji łóżek. Na parterze - blok operacyjny, na który składa się 5 pełnowymiarowych, wyposażonych w sprzęt zabiegowy sal operacyjnych z zapleczem. Na pierwszym piętrze znajduje się centralna sterylizatornia, zgodna z najnowszymi standardami. Inwestor czeka na ukończenie prac na dachu, które mają umożliwić lądowanie helikopterom.

Inwestycję sfinansowano z funduszy unijnych oraz wsparcia marszałka województwa Władysława Ortyla, który na ten cel przekazał 10 mln. złotych.

Więcej: nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum