Nowiny24/Rynek Zdrowia | 01-03-2019 10:13

Dębica: szpital ma nowy blok operacyjny, sterylizatornię i lądowisko

Szpital Powiatowy ZOZ w Dębicy oddał do użytku blok operacyjny, centralną sterylizatornię, stację łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. Nowy obiekt spełnia standardy zapewniające sterylne warunki do przeprowadzania operacji. Koszt inwestycji przekroczył 20 milionów złotych.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Nowy obiekt powstał na miejscu zburzonego budynku, w którym kiedyś mieściły się pralnia i kuchnia. Budynek jest podpiwniczony, ma trzy kondygnacje i lądowisko dla helikopterów znajdujące się na dachu.

W piwnicy szpitala są pomieszczenia stacji mycia i dezynfekcji łóżek. Na parterze - blok operacyjny, na który składa się 5 pełnowymiarowych, wyposażonych w sprzęt zabiegowy sal operacyjnych z zapleczem. Na pierwszym piętrze znajduje się centralna sterylizatornia, zgodna z najnowszymi standardami. Inwestor czeka na ukończenie prac na dachu, które mają umożliwić lądowanie helikopterom.

Inwestycję sfinansowano z funduszy unijnych oraz wsparcia marszałka województwa Władysława Ortyla, który na ten cel przekazał 10 mln. złotych.

Więcej: nowiny24.pl