Część klinik Instytutu Matki i Dziecka zmodernizowana

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2019 07:58

W Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie zakończono modernizację kilku oddziałów i zakup wyposażenia do nich. Środki na ten cel - w sumie 18 mln zł - pochodziły głównie z funduszy unijnych.

Część klinik Instytutu Matki i Dziecka zmodernizowana
Na zdj.: prof. Anna Raciborska, kierownik Kliniki Onkologii IMiDz oraz dyrektor IMiDz dr Tomasz Maciejewski. Fot. mat. prasowe

Około milionów 18 mln zł kosztowała modernizację 1 200 metrów kwadratowych oraz zakup wyposażenia do kilku oddziałów: m.in. Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży, bloku operacyjnego wraz z odcinkiem pooperacyjnym Kliniki Chirurgii Dzieci i Młodzieży.

Środki na ten cel pochodziły z głównie ze funduszy unijnych, z Ministerstwa Zdrowia oraz budżetu Instytutu. Blisko połowa remontu odbyła się w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Działanie 9.2. Częściowego wsparcia udzieliły również fundacje blisko związane z Instytutem Matki i Dziecka - Fundacja Herosi oraz Fundacja Instytutu Matki i Dziecka.

- Wyremontowana przestrzeń to - poza lepszymi warunkami dla pacjentów - również wyższy komfort pracy naszych lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zespołów medycznych - podkreśla dr n. med. Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka.

Zakres prac obejmował kompleksowe roboty remontowe oraz wyposażenie oddziałów. Blok operacyjny został w pełni wyposażony w m.in. stoły operacyjne, kolumny anestezjologiczne, oświetlenie oraz wszelki niezbędny sprzęt. Projekt został zrealizowany w 7 miesięcy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum