Cieszyn: zbudują lądowisko - czasu coraz mniej

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2016 10:16

Szpital Śląski w Cieszynie planuje budowę lądowiska od 2012 r. W ub.r. uruchomiono procedury administracyjne, mające na celu uzyskanie pozwolenia na inwestycję, która ma być realizowana na dachu Pawilonu Łóżkowego.

Cieszyn: zbudują lądowisko - czasu coraz mniej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lądowisko jest lecznicy niezbędne, ponieważ bez niego nie będzie mogła prowadzić SOR-u: nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia zakłada, że placówka prowadząca oddział ratunkowy musi dysponować całodobowym lądowiskiem umożliwiającym przyjęcie osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia - informuje Dziennik Zachodni.


Zgodnie z rozporządzeniem, lądowisko powinno zacząć funkcjonowanie od 1 stycznia 2017 r. W finansowaniu inwestycji pomoże cieszyńskie Starostwo Powiatowe. To wymóg przy aplikowaniu przez szpital o środki unijne. Na zabezpieczenie wkładu własnego powiat zadeklarował 560 tys. zł.

Ponadto pojawiła się konieczność przebudowy i modernizacji systemu zabezpieczeń przeciwpożarowych w Pawilonie Łóżkowym. Rada Powiatu zadeklarowała wpisanie do przyszłorocznego budżetu kwoty 2,1 mln zł na to zadanie. W sumie powiat zadeklarował pomoc dla szpitala do kwoty 2 mln 660 tys. zł, przy czym łączny szacowany koszt przedsięwzięcia wynosi 7,7 mln zł.

 

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum