Cieszyn: inwestycja rozpoczęta ponad 30 lat temu dobiega końca...

Autor: ZZOPSzS/Rynek Zdrowia • • 26 września 2009 15:29

W piątek (25 września) w nowym pawilonie diagnostyczno-zabiegowym Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Szpital Śląski w Cieszynie została otwarta nowoczesna izba przyjęć.

 Cieszyn: inwestycja rozpoczęta ponad 30 lat temu dobiega końca...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Starosta cieszyński Czesław Gluza podziękował wszystkim za trud włożony dokończenie realizowanej... od 30 lat inwestycji. Poinformował też o kolejnych etapach prac, jakie już zostały wykonane oraz tych, które starostwo ma zamiar poczynić by dokończyć rozbudowę Szpitala Śląskiego.

Z otwarcia nowej Izby Przyjęć nie kryła również zadowolenia dyrektor szpitala, Anna Bednarska-Czerwińska. Podkreśliła, że to bardzo ważny moment w ponad 120- letniej historii szpitala.

Izba przyjęć mieści się na parterze pawilonu diagnostyczno-zabiegowego, którego budowa ciągnęła się od 1978 r. – Obecnie trzeba tylko doposażyć pomieszczenia – ocenia Janusz Gadowski, kierownik izby.

Anna Bednarska-Czerwińska informuje, że blok operacyjny w nowym pawilonie diagnostyczno-zabiegowym zostanie uruchomiony do końca br. W listopada do budynku zostanie przeniesiona pediatria, w kolejce czekają nefrologia i stacja dializ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze