Cieszyn: 5 mln zł na kardiologię i nowy blok operacyjny

Autor: Gazeta Codzienna/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2011 15:53

Rada Powiatu Cieszyńskiego wyraziła zgodę na utworzenie oddziału kardiologicznego i drugiego bloku operacyjnego. Szpital Śląski ZZOZ w Cieszynie otrzyma dodatkowo 5 mln zł, m.in. na zakup narzędzi do 4 sal operacyjnych - informuje "Gazeta Codzienna".

Cieszyn: 5 mln zł na kardiologię i nowy blok operacyjny

Oddział kardiologiczny ma umożliwić Szpitalowi Śląskiemu w Cieszynie otrzymanie lepszych kontraktów. Ponadto utworzenie drugiego bloku operacyjnego ma być szansą na dodatkowe środki finansowe dla szpitala, "wiąże się z możliwością wynajmowania sal operacyjnych podmiotom zewnętrznym".

Blok operacyjny powstał dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. 4 z 5 sal nie może być wynajmowanych komercyjnie. Dodatkowo konieczny jest zakup nowych narzędzi.

Zakup nowych narzędzi do 4 sal operacyjnych do wydatek 1,9 mln zł. Radni zgodzili się, by m.in. ta inwestycja sfinansowana została ze sprzedaży papierów wartościowych emitowanych przez Powiat Cieszyński. Zgodzili się też na przekazanie szpitalowi 5 mln zł ze sprzedaży tych papierów.

W 2011 roku kontrakt z NFZ ma niższy o 5 mln zł niż w 2010 roku. Placówce podlega 170 tys. mieszkańców powiatu i goszczący tu turyści. Szpital jest placówką ostrodyżurową, która leczy około 46 tys. osób rocznie.

Więcej: http://www.gazetacodzienna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum