Ciechocinek: miliony z UE na modernizację dziecięcego szpitala uzdrowiskowego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2014 11:14

Trzy lata temu dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy nr 3 im. dr. St. Markiewicza ledwo uniknął likwidacji. Wkrótce, dzięki unijnej dotacji, jednostka będzie leczyć dzieci w zakresie otyłości i chorób metabolicznych.

Szpital im. Markiewicza jako jedyny w centralnej Polsce leczy sanatoryjnie dzieci m.in. cierpiące na dysfunkcje ruchowe, choroby dróg oddechowych, układu nerwowego i reumatoidalne - informuje Gazeta Wyborcza. 

Kompleks szpitalny zostanie gruntownie wyremontowany. Jego właściciel, Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek, podpisał umowę z firmą Skanska, która podejmie się prac o wartości 7,2 mln zł. Budynki zostaną ocieplone. Odnowiona zostanie baza zabiegowa, w tym kryty basen solankowy.

W lecznicy nadal znajdować się będzie ok. 180 łóżek sanatoryjnych. W innym budynku na terenie kompleksu, w tzw. Kasztelance, powstanie internat i hotel dla matek z dziećmi. Uzdrowisko dostało na modernizację "Markiewicza" blisko 6,3 mln zł unijnej dotacji z puli dzielonej przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Więcej: www.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum