×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Chrzanów: ambitne plany powiatowego szpitala

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia04 lutego 2014 12:11

Szpital Powiatowy w Chrzanowie chce uruchomić pododdział neurochirurgii i rozwijać onkologię. Dyrektor Krzysztof Kłos rozpoczął rozmowy z najlepszymi neurochirurgami w regionie. Zamierza w tym roku stworzyć pododdział neurochirurgiczny.

Chrzanów: ambitne plany powiatowego szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na razie specjaliści współpracowaliby ze szpitalem na zasadzie płatnych zleceń. Uruchomienie pododdziału w ramach ortopedii ma kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. - W przyszłości będziemy chcieli stworzyć solidny oddział neurochirurgii - deklaruje dyrektor.

W tej chwili pacjenci z urazami głowy czy kręgosłupa wysyłani są do krakowskich szpitali. Dr Stanisław Maj, ordynator oddziału ortopedycznego w chrzanowskiej lecznicy, zaznacza w Dzienniku Polskim, że wszystko w sprawie neurochirurgii zależy od Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszczepienie naprawdę dobrej klasy implantu do kręgosłupa może kosztować nawet więcej niż cały kontrakt na chrzanowską ortopedię - zauważa.

Lecznica zamierza uruchomić także centrum onkologiczne z prawdziwego zdarzenia. Jeśli nie uda się pozyskać 40 mln złotych dotacji z Unii Europejskiej na jego budowę, wówczas zacznie od uruchomienia nowego oddziału onkologicznego.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum