Chorzów: nowy OIOM w szpitalu miejskim

Autor: Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2019 18:18

Sala wielostanowiskowa z 6 specjalnymi łóżkami, 2 izolatki ze śluzami, a także nowoczesne pompy infuzyjne i inny specjalistyczny sprzęt niezbędny do ratowania życia za ponad 3 mln zł - tak wygląda nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie (Śląskie).

Chorzów: nowy OIOM w szpitalu miejskim
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Oddział znajduje się w nowym miejscu, w rozbudowanym za blisko 14 mln zł pawilonie A. Oprócz strefy medycznej znajdują się tu jeszcze pracownie EKG, wysiłkowa i UEG, a także niezbędne pomieszczenia sanitarne. Wszystko po to, aby poprawić jakość leczenia pacjentów.

- Budowa nowej przestrzeni przy pawilonie pozwoliła też umieścić tam nowoczesną aptekę szpitalną. Wyposażenie jej w wydajną klimatyzację pozwoli przechowywać leki i preparaty dla całego szpitala. Dzięki strefie ekspedycji, specjalnym wózkom i podnośnikom, transport leków do pacjentów będzie przebiegał szybciej i wygodniej - informuje Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Oficjalne otwarcie Oddziału Intensywnej Terapii oraz Apteki odbędzie się we wtorek 25 czerwca o godzinie 12:00 w pawilonie nr 1.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum