×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Chorzów: gotowe lądowisko dla helikopterów w Parku Śląskim

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia11 lutego 2014 12:11

Gotowe i oddane do użytku jest już lądowisko dla helikopterów w Parku Śląskim. Znajduje się na tzw. końskiej łące, od strony ulicy Siemianowickiej. Mogą tu lądować helikoptery pogotowia ratunkowego - informuje "Dziennik Zachodni".

Chorzów: gotowe lądowisko dla helikopterów w Parku Śląskim
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Według norm, lądowisko jest dla szpitalnego oddziału ratunkowego nierozłączną częścią - wyjaśnia Grzegorz Grzegorek, rzecznik Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. - Ponieważ w odpowiednim zasięgu lądowiska nie ma (najbliższe jest w Katowicach - przyp. red.), musieliśmy je stworzyć. Będzie z niego korzystał nie tylko nasz szpital, choć to my będziemy je nadzorować.

Z lądowiska będą korzystać nie tylko helikoptery, które będą przywozić do Chorzowa małych pacjentów w ciężkim stanie. Można je też wykorzystać np. po to, by przewieźć osobę ranną w wypadku do oddalonego szpitala. Wykorzystując lądowisko w parku, można też będzie transportować organy do przeszczepu.

W Parku Śląskim oprócz lądowiska powstały: oświetlenie nawigujące, droga dojazdowa i potrzebne oznaczenie. Śmigłowce mogą z niego korzystać przez całą dobę. Lądowisko zostało też wpisane na listę lądowisk lotniczych pogotowia ratunkowego. Jego budowa kosztowała 100 tys. zł.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze