Choroszcz: oddział psychiatryczny dla skazanych w przyszłym roku

Autor: SB, Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2011 14:16

Samodzielny Publiczny Psychiatryczny ZOZ w Choroszczy otrzymał 1,5 mln zł z Ministerstwa Zdrowia na uruchomienie trzeciego oddziału zamkniętego na terenie szpitala.

Choroszcz: oddział psychiatryczny dla skazanych w przyszłym roku
Będzie to zakład o wzmocnionym zabezpieczeniu dla sprawców przestępstw skierowanych przeciwko wolności seksualnej. Szpital otrzymał środki w ramach inwestycji w placówki podległe samorządowi województwa podlaskiego na lata 2011-2014.

- Brakuje tego typu miejsc, w których skazani mogliby otrzymać pomoc medyczną, a liczba pacjentów jest bardzo wysoka. W 2010 roku Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs. Nasza placówka złożyła wniosek o uruchomieniu zakładu o podstawowym stopniu zabezpieczenia. Przetarg wygraliśmy. Oddział zostanie oddany do użytku w przyszłym roku - mówi portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor szpitala Tomasz Goździkiewicz.

Znajdzie się na nim około 60 łózek. Będzie spełniał wymogi, takie jak każdy inny oddział psychiatryczny: pod względem kwalifikacji personelu, jak i sprzętu. To co będzie go odróżniać to poziom zabezpieczeń: specjalny system uniemożliwiający oddalenie pacjenta ze szpitala oraz dodatkowa liczba ochroniarzy.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum