Chojnice: centrum onkologii powstanie, ale nie w planowanym kształcie

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2019 14:15

W Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach planowana jest budowa centrum onkologii. Inwestycja otrzymała dofinansowanie, jednak wzrost ceny na rynku budowlanym wymusza zmianę pierwotnej koncepcji, by mogła ona być zrealizowana w ramach dostępnego budżetu.

Chojnice: centrum onkologii powstanie, ale nie w planowanym kształcie
Wzrost cen na rynku budowlanym wymusił zmianę pierwotnej koncepcji powstania centrum onkologii. Fot. Archiwum

Zgodnie z umową lecznica na inwestycję otrzyma z funduszy UE - 6,7 mln zł, ok. 1 mln zł to środki własne. Pieniądze te miały pozwolić na powstanie nowego budynku na potrzeby świadczeń onkologicznych - podaje Gazeta Pomorska.

W trakcie przetargów dotyczących realizacji budowy placówki okazało się, że z dostępnych środków nie uda się zrealizować inwestycji w jej pierwotnie planowanej formie, ponieważ ceny na rynku budowlanym w ostatnim czasie ostro poszybowały w górę. Na zrealizowanie inwestycji w pierwotnym kształcie potrzeba dodatkowych 5 mln zł.

Dlatego zdecydowano o opracowaniu nowej koncepcji, gdzie zamiast budowy nowego obiektu  uwzględniona będzie przebudowa części dotychczasowych pomieszczeń szpitala. Nowa koncepcja ma być gotowa na koniec lutego. Wtedy szpital będzie mógł zwrócić się do zarządu województwa pomorskiego z oficjalną prośbą o zmianę projektu.

Więcej: pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum