Chełm: szpital zbudowany po 29 latach...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2010 17:15

Do użytku został przekazany nowy budynek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie (woj. lubelskie).

Na lądowisko dla helikopterów przyjdzie jeszcze poczekać rok...

Obiekt ma 350 łóżek w dwuosobowych salach i jest wyposażony w nowoczesny sprzęt. Zdaniem minister zdrowia Ewy Kopacz, która otwierała nowy szpital, placówka – dzięki swojej nowoczesności – może służyć nie tylko pacjentom z regionu, ale też przyciągać chorych z całego kraju.

Do budynku przeniosły się m.in. oddziały: ginekologiczno-położniczy, chorób wewnętrznych, kardiologiczny, ortopedyczny, chirurgiczny oraz blok operacyjny, a także część szpitalnego oddziału ratunkowego. Dotychczas mieściły się one w starych budynkach rozrzuconych na dużej powierzchni. Budowa chełmskiego szpitala trwała od 1981 roku. Trudności finansowe sprawiły, że wielokrotnie ją przerywano i realizowano etapami. Wcześniej oddano już do użytku m.in. budynek oddziału ratunkowego z estakadą dla karetek, blok diagnostyczno–zabiegowy, przychodnię i nowoczesną kuchnię szpitalną.

W sumie budowa szpitala kosztowała 167 mln zł, w tym z budżetu województwa przekazano prawie 16 mln zł. W tym roku ma być tu jeszcze zbudowane lądowisko dla helikopterów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum