Chełm: powstała rada wsparcia budowy hospicjum w Nowinach

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2019 09:10

Hospicjum w Nowinach (wieś w powiecie chełmskim) ma być kompleksem składającym się z Domu Hospicyjnego, Domu Opieki Długoterminowej oraz Domu Opieki Wyręczającej. Inwestycja będzie usytuowana na 2,5-hektarowej działce, którą hospicjum bezpłatnie otrzymało od Starostwa Powiatowego w Chełmie.

Chełm: powstała rada wsparcia budowy hospicjum w Nowinach
Docelowo w Domu Hospicyjnym znajdzie się około 20 łóżek. Fot. Archiwum

Jak informuje Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, które jest inicjatorem budowy, planowane obiekty będą służyły nie tylko ludziom z chorobami nowotworowymi, lecz i osobom starszym oraz niepełnosprawnym w zorganizowanej pomocy dziennego i całodobowego pobytu. Docelowo w Domu Hospicyjnym znajdzie się około 20 łóżek, z możliwością rozbudowy budynku i w razie potrzeby powiększenia liczby miejsc.

Ponieważ inwestycja jest kosztochłonna, dlatego postanowiono stworzyć radę, która będzie wspierać budowę. Radę, która ukonstytuowała się na swym pierwszym zebraniu, 2 grudnia, tworzą przedstawiciele duchowieństwa, polityki, medycyny, mediów oraz przedsiębiorcy i adwokaci. Przewodniczącym rady wybrano Zbigniewa Bajko, byłego prezydenta Chełma.

Środki na działalność pozyskiwane będą głównie z tzw. jednego procenta oraz innych źródeł m.in. konkursów ogłaszanych przez fundacje i samorządy. Pieniądze stowarzyszenie zamierza także pozyskać z funduszy unijnych, ministerialnych, zbiórek publicznych, czy też tzw. cegiełek.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum