Chełm: powołano Radę ds. budowy hospicjum stacjonarnego

Autor: Niedziela Tygodnik Katolicki/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2019 12:17

W Chełmie powołana została Rada ds. budowy Hospicjum Stacjonarnego wraz z obiektami towarzyszącymi w Nowinach. Pierwsze spotkanie członków Rady odbyło się już w Urzędzie Miasta Chełm.

Chełm: powołano Radę ds. budowy hospicjum stacjonarnego
Docelowo w Domu Hospicyjnym znajdzie się 20 łóżek Fot. Archiwum

Inicjatorem budowy hospicjum jest Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. Kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie - informuje m.niedziela.pl

Rada ds. budowy hospicjum stacjonarnego liczy ponad 40 osób. Będzie jednolitym gremium doradczym dla zarządu hospicjum ks. Malinowskiego. Hospicjum stacjonarne będzie służyło nie tylko chorym cierpiącym na nowotwory, ale także osobom starszym i niepełnosprawnym, które będą korzystać z opieki dziennej i całodobowej.

Docelowo w Domu Hospicyjnym znajdzie się 20 łóżek. Będzie też możliwość rozbudowy budynku i powiększenia liczby miejsc. Oprócz tego powstaną też miejsca tymczasowego pobytu dla chorych, które umożliwią rodzinom zmęczonym całościową opieką nad chorym wypoczynek i dadzą czas na załatwienie najpilniejszych spraw własnych.

Tyle samo miejsc zapewni Dom Opieki Długoterminowej. Z kolei Dom Opieki Wyręczającej będzie pełnił funkcję domu dziennego, w którym osoby starsze i niepełnosprawne będą brały udział w zajęciach rehabilitacyjnych i terapeutycznych.

Rada będzie opiniować i wydawać rekomendacje dotyczące inwestycji na etapie przygotowań i realizacji aż do czasu oddania obiektu do użytku. Dodatkowo zajmie się planowaniem poszczególnych etapów inwestycji i poszukiwaniem źródeł finansowania.

Inwestycja będzie finansowana z funduszy unijnych, ministerialnych i zbiórek publicznych.

Więcej: m.niedziela.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum