Chełm: nowy budynek szpitala, czyli lepiej później niż wcale

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 22 października 2009 12:00

Po 26 latach budowy w grudniu zostanie oddany do użytku nowy budynek Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. Do 8-kondygnacyjnego bloku, jeszcze przed świętami, będą przeniesione oddziały zabiegowe, sale operacyjne, a także interna i neurologia

Bez wsparcia rządu zakończenie ciągnącej się przez ponad ćwierć wieku inwestycji nie byłoby możliwe. Otrzymane w tym roku prawie 20 mln zł na dokończenie budowy szpitala, pozwoliło zamknąć prace wykończeniowe.

Mariusz Kowalczuk, szef wojewódzkiego szpitala w Chełmie twierdzi, że dzięki 8 mln zł przekazanym przez samorząd województwa lubelskiego, placówkę udało się wyposażyć w potrzebny sprzęt i część aparatury medycznej.

– Nowe będzie wyposażenie sal operacyjnych, meble, krzesła, część łóżek chorych. Warunki leczenia pacjentów poprawią się diametralnie – podkreśla Kowalczuk.

Sale chorych są 2-osobowe z łazienkami o dość wysokim standardzie. Przestronne korytarze, świeżo odmalowane ściany, nowe wykładziny pozwolą pacjentom zapomnieć o warunkach, w których leczyli się do tej pory.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum