Centrum Zdrowia Tuchów ma nową izbę przyjęć

Autor: Rynek Zdrowia • • 01 września 2017 14:40

Dzięki remontowi spółka Centrum Zdrowia Tuchów zyskała Centralną Izbę Przyjęć, ale nie tylko. Prace były związane m.in. z adaptacją nowych gabinetów dla lekarzy specjalistów i poprawą warunków hospitalizacji na oddziałach chirurgii jednego dnia oraz ginekologii. W sumie wyremontowano 400 m kw. szpitalnych pomieszczeń.

Centrum Zdrowia Tuchów ma nową izbę przyjęć
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jaki informuje tuchowska lecznica, na potrzeby Centralnej Izby Przyjęć zaadoptowano pomieszczenia na parterze segmentu D budynku szpitala. Dyrektor administracyjny Centrum Zdrowia Tuchów Marcin Tabiś podaje, że przeprowadzono tu kompleksowe prace obejmujące wymianę instalacji: elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania. Powstała także nowa instalacja gazów medycznych.

Prace remontowe dotyczyły też przygotowania pomieszczeń do pracy dla oddziału chorób wewnętrznych oraz oddziału ginekologiczno-położniczego. Do nowych wnętrz wprowadziły się ponadto: poradnia kardiologiczna, ginekologiczno-położnicza oraz pracownie kardiologii i USG. 

Na piętrze segmentu F na potrzeby oddziału chirurgii jednego dnia oraz oddziału ginekologii powstały nowe sale łóżkowe. 

Zakończony remont, który kosztował 600 tys. zł oznacza, że cały szpital, po przejęciu go przez spółkę medyczną od samorządu starostwa powiatowego, został już wyremontowany. Od 2008 r. Centrum Zdrowia Tuchów przeznaczyło na inwestycje ponad 16 mln zł. Ponad 6 mln posłużyło do przeprowadzenia remontów i modernizacji, a ponad 10 zainwestowano w sprzęt, wyposażenie, narzędzia informatyczne i szkolenia personelu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze