×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Centrum Ratownictwa Medycznego w Bochni zostało otwarte

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP12 kwietnia 2023 09:07Aktualizacja: 12 kwietnia 2023 09:44

11 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie przyszpitalnego Centrum Ratownictwa Medycznego przy ul. Krakowskiej w Bochni.

Centrum Ratownictwa Medycznego w Bochni zostało otwarte
W Bochni otwarto Centrum Ratownictwa Medycznego (zdj. ilustracyjne). Fot. Shutterstock
  • 2 mln zł kosztowała adaptacja i rozbudowa obiektu przy ul. Krakowskiej w Bochni (Małopolskie) 
  • To właśnie tam 11 kwietnia uroczyście otwarto przyszpitalne Centrum Ratownictwa Medycznego
  • Do CRM zostaną przeniesieni wszyscy ratownicy z zespołów ratownictwa medycznego

Centrum Ratownictwa Medycznego otwarte

Do CRM zostaną przeniesieni wszyscy ratownicy z zespołów ratownictwa medycznego, a także obsługujący transporty medyczne międzyszpitalne i te zlecone przez placówki podstawowej opieki zdrowotnej. W Bochni stacjonują dwa całodobowe zespoły ratownictwa medycznego. Trzy są rozlokowane w okolicznych miejscowościach - Muchówce, Trzcianie i w Dziewinie.

Nowy budynek zajmuje 300 m2. Mieszczą się w nim specjalnie zaprojektowana śluza do dezynfekcji, dyspozytornia, pomieszczenia socjalne dla ratowników i duża sala szkoleniowa. Do obiektu należy także dwupoziomowy parking - w dolnej części jest 15 miejsc postojowych dla karetek, w górnej 17 miejsc dla personelu i pacjentów.

- Zadaszony parking znacząco podniesie komfort pracy i ułatwi dostępność zespołów ratownictwa medycznego. Parkowanie pod chmurką w ekstremalnych sytuacjach, jak choćby opady śniegu, rodziło wiele problemów. Ratownicy musieli bowiem cały czas utrzymywać pojazdy w gotowości - zwrócił uwagę dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Jarosław Kycia.

2 mln zł na budowę Centrum Ratownictwa Medycznego w Bochni pochodziło głównie ze środków własnych szpitala.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podkreślił, że w 2020 roku w SP ZOZ w Bochni u prawie 2,5 tys. pacjentów rozpoznano objawy koronawirusa. W 2021 roku liczba ta wzrosła do niemal 3,8 tys. osób.

- Pandemia pozostawiła skutki, którym wciąż stawiamy czoło. Na pierwszej linii walki pozostają szpitale - zaznaczył.

Bocheński szpital otrzymał w przeszłości, z funduszu przeciwdziałania COVID, pół mln zł na wykonanie kompleksowej instalacji tlenowej w pomieszczeniach i 1,5 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu, m.in.: monitora rzutu serca, aparatu RTG stacjonarnego, aparatów USG. Placówka jest także beneficjentem ponad 8 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym. W powstającym obiekcie opiekę znajdzie 100 osób.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum