Centrum Chorób Serca w końcowej fazie wielomilionowego programu. Ostatnia prosta

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe23 maja 2022 19:30

Obecne zadanie stanowi końcową fazę realizacji programu wieloletniego, którego całkowita wartość w latach 2018-2021 wyniosła ponad 111 mln zł.

Centrum Chorób Serca w końcowej fazie wielomilionowego programu. Ostatnia prosta
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. PAP/Andrzej Grygiel
  • Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu będzie miało nowy obiekt
  • Zadanie polega na połączeniu obiektu A+ z wcześniej zrealizowanymi segmentami B i C, tworząc jednolity obiekt szpitalny
  • Umowa opiewa na kwotę 12 mln zł

Oficjalne podpisanie umowy 24 maja

24 maja w auli im. prof. Religi w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu zostanie podpisana umowa o dofinasowaniu zadania pn. „Budowa i wyposażenie nowego budynku Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu w ramach projektu pn.: Powstanie Śląskiego Ośrodka Kliniczno-Naukowego Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im .Prof. Zbigniewa Religi”.

Umowa na kwotę 12 mln zł z funduszy UE zostanie podpisana przez marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego i p.o. dyrektora SCCS prof. Piotra Przybyłowskiego.

Zadanie polega na połączeniu obiektu A+ z wcześniej zrealizowanymi segmentami B i C tworząc jednolity obiekt szpitalny. Cały proces diagnostyczno-decyzyjny będzie się odbywał w obrębie interdyscyplinarnego zespołu lekarskiego, zlokalizowanego w spójnym kompleksie szpitalnym, co podniesie komfort chorego i jego poczucie bezpieczeństwa.

Końcowa faza projektu z 2018 roku

Zadanie zapewni ciągłość leczenia od opieki ambulatoryjnej, poprzez diagnostykę, terapię aż po leczenie wysokospecjalistyczne i rehabilitację. Inwestycja wpisuje się w Priorytety dla Regionalnej Polityki Zdrowia Województwa Śląskiego 2030, stanowiąc jej fundament, jakim jest rozwój profilaktyki zdrowotnej, wczesna prewencja chorób środowiskowych serca, płuc i chorób cywilizacyjnych, diagnostyka i medycyna naprawcza.

Ponadto wpływa na rozwój kompleksowej opieki nad osobami ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego  i układu oddechowego poprzez ograniczenie zachorowalności, przedwczesnej umieralności oraz niepełnosprawności z powodu chorób układu krążenia.

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu począwszy od roku 2018 realizuje projekt pn.: Powstanie Śląskiego Ośrodka Kliniczno-Naukowego Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im .Prof. Zbigniewa Religi,  finansowany ze środków budżetu państwa w kwocie 85 mln  zł oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w kwocie 26, 1 mln zł. Obecne zadanie stanowi końcową fazę realizacji programu wieloletniego, którego całkowita wartość w latach 2018-2021 wyniosła ponad 111 mln zł.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum