Centrum Chorób Piersi UCK w nowej lokalizacji

Autor: Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2019 18:01

Od 1 lipca 2019 r. pacjentki Centrum Chorób Piersi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku korzystają z nowej lokalizacji jednostki w budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, zapewniającej lepsze warunki do kompleksowego leczenia nowotworów piersi.

Centrum Chorób Piersi UCK w nowej lokalizacji
Breast Unit UCK Fot. Sylwia Mierzewska

W nowej lokalizacji Centrum Chorób Piersi, na pierwszym piętrze budynku CMN, znajduje się 6 sal - każda wyposażona w łazienkę i maksymalnie dwa stanowiska do podawania chemii w warunkach oddziału dziennego (w sumie jest 11 stanowisk). W porównaniu do poprzedniej lokalizacji, w nowej znajduje się zdecydowanie więcej przestrzeni.

- Leczenie raka piersi jest dla dotkniętych tym kobiet ciężkim przeżyciem, z którym wiąże się wiele stresu. By ten stres zminimalizować, staramy się zmaksymalizować komfort pacjentek. Chcemy, by otoczenie, w którym są leczone było przyjemne, estetyczne, bez tłoku i oczekiwania - mówi dr hab. n. med. Elżbieta Senkus-Konefka, koordynator Centrum Chorób Piersi UCK. Do dyspozycji pacjentów jest kącik kuchenny oraz regały z książkami.

Estetyczne i funkcjonalne przestrzenie to znakomite tło dla kompleksowej opieki medycznej, którą swoim pacjentom oferuje Centrum Chorób Piersi. Panie mogą skorzystać z czepków chłodzących, dzięki którym można ograniczyć bądź całkowicie uniknąć wypadania włosów podczas chemioterapii. W zakresie leczenia chirurgicznego warto zwrócić uwagę na rosnącą liczbę zabiegów z jednoczesną rekonstrukcją i tzw. onkoplastykę, dzięki której pacjentki nie tylko poddają się operacji wycięcia nowotworu, lecz również poprawiają kształt obu piersi. Obecność pielęgniarki senologicznej (dedykowanej chorym z rakiem piersi) znacząco wpływa na samopoczucie pacjentek, które w każdym momencie mogą zwrócić się do nich z pytaniem dotyczącym diagnostyki czy też leczenia. Do dyspozycji pacjentek i ich rodzin jest również psycholog onkologiczny.

W idee kompleksowej opieki nad pacjentem wpisuje się powstała niedawno darmowa aplikacja mobilna Centrum Chorób Piersi UCK, w której znajdują się najważniejsze informacje na temat raka piersi (m.in. jak się badać i jak poprawić wyniki leczenia) i Centrum Chorób Piersi UCK, a także organizacji pacjenckich oraz ciekawostki interesujące z punktu widzenia chorego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum