COZL: najpierw inwentaryzacja, później dokończenie inwestycji

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2017 10:29

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ogłosiło przetarg na wykonanie prac inwentaryzacyjnych i kosztorysy inwestorskie, do którego oferty można składać do 17 sierpnia. To efekt rozstania się poprzednim wykonawcą budowy.

COZL: najpierw inwentaryzacja, później dokończenie inwestycji
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej Fot. Wojciech Nieśpiałowski/Dziennik Wschodni

Kto dalej będzie realizował inwestycję rozstrzygnie się dopiero po dokonaniu inwentaryzacji i specyfikacji dokończenia inwestycji - informuje Dziennik Wschodni.

Konsorcjum, które odpowiadało za rozbudowę szpitala twierdzi, że szpital uzgodnił z nim warunki ugody, a potem się z nich wycofał. Jeden z nich dotyczył zapłacenia przez COZL około 12 mln zł brutto w związku z przedłużeniem terminu realizacji inwestycji i zapłatą za roboty dodatkowe.

Jak poinformował Dariusz Popiołek, wiceprezes JP Contracting,pl wchodzącej w skład konsorcjum Block, które do tej pory realizowało budowę, 10 lipca dotarło do nich do pismo, które świadczy o tym, że COZL uchyla się od wcześniejszych uzgodnień. Jak informował poprzedni wykonawca, zostały zrealizowane ponad trzy czwarte inwestycji o wartości ponad 147 milionów złotych brutto, przy wartości całego kontraktu ok. 195 mln zł brutto.

Jerzy Kuliński, dyrektor COZL, mówił w połowie lipca Dziennikowi Wschodniemu, że - według jego wiedzy - żaden przedstawiciel szpitala nie podpisał ugody z konsorcjum, nie ma zatem sensu odnoszenie się do jej rzekomych zapisów.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum