Bytom: szpital inwestuje we wczesną diagnostykę nowotworów i medycynę fizykalną

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2019 15:33

Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu rozpoczyna kolejny etap inwestycji. Tym razem chodzi o utworzenie Śląskiego Centrum Wczesnej Diagnostyki Nowotworów i Medycyny Fizykalnej, które powstanie na bazie oddziału chorób wewnętrznych, angiologii i medycyny fizykalnej tego szpitala. Koszt inwestycji oszacowano na 33 mln zł.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Harmonogram prac zakłada, że w ramach przedsięwzięcia, oprócz zaprojektowania kompleksu, będzie miała miejsce m.in. także przebudowa istniejących trzech kondygnacji budynku szpitalnego nr VII wraz z poddaszem użytkowym, a także likwidacja więźby dachowej.

Placówka rozbudowana zostanie też o część czterokondygnacyjną wraz z łącznikiem między tym obiektem a budynkiem szpitalnym nr VI, gdzie mieści się Zakład Radiologii Lekarskiej. W planach jest także przebudowa istniejącego budynku szpitalnego nr VI, w celu wykonania połączenia komunikacyjnego pomiędzy budynkami szpitalnymi nr VII i VI.

Jednocześnie szpital informuje na swoim profilu społecznościowym, że inwestycja ma poprawić komfort pacjentów przebywających na oddziale chorób wewnętrznych, bowiem przewidziano dla nich utworzenie 2- lub 3-osobowych pokoi z łazienkami.

Powstaną także gabinety USG, EKG oraz pracownie angiologiczna, endoskopowa i laseroterapii. W ramach projektu oddział doposażony zostanie w najnowocześniejszy sprzęt o wartości ok. 11 mln zł. Cały koszt inwestycji oszacowano na ok. 33 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum